Kına gecesi nasıl yapılır diye düşünmeye başladınız ve kına gecesi hazırlıkları tamamlanırken bir yandan da kınada dağıtabilecek hediyelikleri arıyorsunuz. Önce arkanıza yaslanın, yanınıza kâğıt kalem alın ve tüm kına gecesi hediye fikirlerimizi bir yere not edin. Kına gecesi hediyelikleri kınanızdan arta kalan en önemli anılardan biri olacak bu sebeple gelip geçici hediyeler yerine kına gecenize katılacak misafirlerinize her zaman kullanabilecekleri kına hediyeleri dağıtmaya özen gösterin deriz. Biz sadece kadınların katıldığı bir kına gecesi organize etmiştik.(kadın-erkek karışık kınalarda da hediyelikleri yine kadınlara yönelik oluyor.) Kına gecesi hediyelikleri ararken hep etrafımızdaki kadınların, yakın arkadaşlarımızın devamlı kullanabileceği ürünler olsun istemiştik. Sizlerle önce kendi kına hediyeliklerimizi daha sonra diğer önerilerimiz paylaşacağız. Kınada ne dağıtılır? Kına gecesi hediyelikleri fikirlerini yazımızdan okuyabilirsiniz.

1) Kına gecesi hediyelikleri için en iyi fikir: Makyaj çantası

Listenin başına hiç düşünmeden makyaj çantasını koydum çünkü ben dâhil herkes inanılmaz memnun kaldı ve çokça teşekkür aldım. Biz bez makyaj çantaları sipariş etmiştik fotoğraftan da göreceğiniz üzere çok tatlı ve kullanışlılarJ Kınamıza gelen herkesin çantasında bu bez çantalardan var. Kimi makyaj malzemelerini, kimi sigara ve çakmağını, kimi paralarını koyuyor ama herkes bir şekilde kullanıyor. Üstelik kına hediyelikleri hazırlama için Eminönü’nü talan etmenize gerek yok. Oturduğunuz yerden bu kına hediyelikleri instagram adreslerini takip edebilirsiniz. Mesela bu gördüğünüz küçük ve şirin bez çantaları https://istecanta.com https://www.instagram.com/istecanta/ dan sipariş edebilirsiniz. Hatta kataloglarını incelerseniz birçok farklı çanta ve baskı modelleri bulabilirsiniz. Biz çok memnun kaldık.

2) Kadınların vazgeçilmezi: Ayna

Kına hediyesi olarak dağıttığımız çantanın içine en çok yakışan şey aynaydı. Yine bez çantalar gibi kınada dağıttığımız aynalar da kınamıza gelen misafirlerimizin en çok kullandıkları ve çantalarından hiç çıkarmadıkları hediyelikler arasında. Kına hediyelikleri aynaları toptan olarak http://www.doguskozmetik.com/tr (elly markalı aynalar) dan sipariş edebilirsiniz.

3) Kına gecesinin rengine uygun Kırmızı oje

Düğününüzde sürmeleri için arkadaşlarınıza kırmızı oje dağıtmaya ne dersiniz? Çok pratik ve harika bir hediye. Hem de istediğiniz marka kırmızı ojeyi kişi sayısı kadar sipariş edebilir ya da size en yakın https://www.gratis.com dan alabilirsiniz.

4) Kına gecesi en çok kullanılacak Kırmızı ruj

Kınada ruj tazelemek isteyenler için yine makyaj çantalarının olmazda olmazı; kırmızı ruj J Hemen https://www.gratis.com/ dan sipariş edip kına gecenizden önce kolayca hazır edebilirsiniz.

5) Kına gecenizden en güzel hatıra: Kırmızı kalpli lavanta kesesi

Lavanta kesesi olmadan olmaz. Kına gecesi için hediyelik arayışınızın en önemli kalemlerinden biri olsun çünkü kim giyisi dolaplarının ve çekmecelerinin içine mis kokulu lavanta keselerinden koymak istemez ki. Sizde kına gecesine gelen misafirlere ne hediye edebilirim? Diye düşünüyorsanız bu tavsiyemizi dikkate alın. Biz kalpli lavanta keseleri yaptırmıştık. Bu keseleri insta: betulun_ceyiz_dunyasi ndan sipariş edebilirsiniz.

6) Yelpaze

Kına için farklı tasarımlarda yaptırabileceğiniz yelpazeler misafirleriniz için çok kullanışlı olacaktır. Dilerseniz instagram: kina_yelpazesi adresinde yelpaze modellerini inceleyebilirsiniz.

7) El kremi ve Parfüm

Birkaç kullanımlık, küçük şişelere doldurabileceğiniz krem ya da parfümler de son zamanlarda tercih edilen hediyeliklerden. Şişenin içindeki krem ya da parfüm bittiğinde de tekrar doldurulup kullanılabilir hem de her yere kolayca taşınabilir.

8) Sabun

İstediğiniz renkte, kokulu ve desenli sabunlar yaptırabilirsiniz. Biz çiçek desenli sabunlar yaptırmıştık hatta fazla yaptırıp aynı sabunlardan gelin hamamımda dağıtmıştık. Hem çok pratik hem de kolay üretilebilen bir hediyelik olduğu için düşünmenizi öneririz. Yine insta: betulun_ceyiz_dunyasi ndan sipariş edebilirsiniz.

Kına Gecesi Hediyelikleri- Sabun

Diğer kına gecesi için hediyelik önerilerimiz:

Kına gecesi temalı magnet

Kına kızı görselli anahtarlık

Çeşitli renkte şallar

Süslü bileklikler

Kolonya şişeleri

Cımbız

Cüzdan

Kırmızı lipstick