gelinlik modelleri
İstanbul gelinlik mağazaları

Gelinlik İstanbul’da nereden alınır? İstanbul gelinlik mağazaları nerelerde? İstanbul gelinlik mağazaları konulu yazımızda gelinlik mağazalarını sizler için sıraladık. Hem İstanbul gelinlik mağazaları için nerelerde gezmeniz gerektiğini hem de gelinlik mağazalarının nasıl çalıştığını nerelere dikkat etmeniz gerektiğini yazımızdan okuyabilirsiniz. İstanbul gelinlik mağazalarını semtlerine göre, fiyatlarına göre ve modellerine göre sizlerle paylaşacağız.

İstanbul’da gelinlik mağazalarının en çok bulunduğu yerler size bir çok seçeneği bir arada görebilme imkanı sunuyor. Fakat evlilik sürecindeki her şey gibi gelinlikte de fiyatların ucu çok açık. 4.000 TL ye de gelinlik var 40.000 TL ye de. Sizler önce beğendiğiniz gelinlik modellerini sıralayıp daha sonra da bu modellerin piyasa fiyatını araştırarak başlayabilirsiniz. Örneğin beğendiniz gelinlik modeli taşlı işlemeli bir model mi yoksa dantelli mi?  Taş pahalı olabilir ya da dantelin en iyisini seçtiyseniz fiyat size dudak uçuklatabilir. Bu sebeple istediğiniz model, gelinliğiniz fiyatını belirleyecek birinci unsurdur. Gelinlik modeliniz kafanızda şekillendiyse artık sıra fiyat ve güvenebileceğiniz bir İstanbul gelinlik mağazası bulmakta.

Gelinlik için birkaç ufak tavsiyemiz olacak:

  1. Modeli belirleyip çok fazla kişiden fikir almadan deneyip üstünüzde görün ve lütfen önyargılı olmayın. Prenses model isterken balık gelinlik deneyip size daha çok yakıştığını görebilirsiniz.
  2. İnstagramdan ve Pinterestten araştırma yapın. Çok çok fazla model var ve bunların resimlerin kaydedip kendinize bir gelinlik arşivi oluşturabilirsiniz.
  3. Eğer ben gelinliğimi yıllarca saklayacağım ilerde kızım torunlarım giysin gibi fanteziniz yoksa almak yerine kiralayın. Evet biliyoruz satın almak ve kiralamak arasında çok fazla fiyat farkı yok ama olsun o farkla gelin ayakkabınızı, canlı gelin buketinizi alırsınız. Hem de düğünden sonra dolabınızdan çok yer kaplayacak ve sıkılacaksınız.
  4. Mutlaka en az 3 prova isteyin o da en az. Çünkü gelinlik bu şakası yok, bir baktınız son anda bir şey içinize sinmedi ya da süreçte kilo alıp vereceğiniz için üzerinize tam oturmadı. Bunu düzeltebilme şansınız olsun ve içinize sinsin.
  5. 1. Provanızdan sonra hemen ayakkabınızı alın. 2.provaya ayakkabınız ile gidin ki işiniz daha kolay olsun. Hem o ayakkabıyla birkaç kez provaya gittiğinizde ayakkabı açılacak ve ayağınız alışacaktır. Ayrıca duvağınızı da erkenden seçip üzerine taş dantel vs yaptırmak istediğiniz şeyleri yaptırabilin.
  6. Duvak, çiçek, gelin tacı, gelin kesesi, altın kesesi gibi gelinliği tamamlayan aksesuarlar gelinlikçilere aittir. Bunları gelinlik ücretine dahil olacak şekilde almaya gayret edin pazarlık yapın. Tabi siz gelinlikçiden değil de farklı bir yerden almak istiyorsanız o sizin tercihiniz.
  7. Son prova ve teslim tarihiniz düğününüzden en az 2 hafta önce olsun. Birkaç gün kala eliniz ayağınız birbirine dolanmasın bir de onun stresini yaşamayın.

İSTANBUL AVRUPA YAKASI GELİNLİK MAĞAZALARI

İstanbul-Fatih Gelinlik Mağazaları

Bütçenize ve tarzınıza göre gelinlikleri bulabileceğiniz yerlerden biri Fatih. Sadece gelinlik için değil, nişan, kına, bohça alışverişlerinizi yaparken de gezebileceğiniz bir semt. Her modele ve bütçeye uygun modaevlerini gezip dilediğiniz gelinliği satın alabilir ya da diktirebilirsiniz. Ayrıca kapalı gelinler için de değişik seçenekler sunuyor.

İstanbul- Bakırköy
Gelinlik Mağazaları

Hem fabrikasyon gelinlikçileri, hem de moda evlerini bir arada bulabilirsiniz. Bakırköy de gezerken dikkat edilmesi gerekenlerden konulardan biri, fiyat farklarının çok olması dolayısıyla birçok moda evi ve gelinlik mağazasını gezebilmek için 2-3 gününüzü ayırmak olacaktır. Bakırköy abiye, gelinlik, ayakkabı, çanta konusunda neredeyse İstanbul’un en işlek noktalarından biridir. Bakırköy’ü gezmeden evlenmeyin deriz.

İstanbul- Avcılar
Gelinlik Mağazaları

Avcılar deyip de geçmeyin şahane moda evleri var. Hem de yabancı modacıların modelleri üzerinde çalışıyorlar. Bu konuda gelişmiş yerlerden biri de Avcılar. Ayrıca butik moda evlerinde dilediğiniz gibi dikim yaptırabilirsiniz.

İstanbul Nişantaşı
Gelinlik Mağazaları

Nişantaşı bildiğiniz gibi modanın kalbi. Bu durum fiyatlara da yansıyor tabi. Eğer siz 4.000-5.000 TL lik bir gelinlik bakıyorsanız Nişantaşı’na uğramanıza gerek yok. Çünkü burada sıradan bir abiye bile bu fiyatlara geliyor. Uygun fiyatlı bir gelinlik bulmanız neredeyse imkânsız. Ancak siz Nişantaşı’nı gezip beğendiğiniz bir modeli farklı bir moda evinde de diktirebilirsiniz.

İstanbul-Kuyumcukent

Düğünden önce birçok ihtiyacınız için gezebileceğiniz bir evlilik Alışveriş Merkezi Kuyumcukent. Gelinlik, abiye, takı, ev eşyaları vs. hepsini burada bulabilirsiniz. Fiyatlar genelde ortalama aynı zamanda düğün sezonlarında bazı kampanyalar oluyor, bunlardan faydalanabilirsiniz.

İSTANBUL ANADOLU YAKASI GELİNLİK MAĞAZALARI

İstanbul- Kadıköy
Gelinlik Mağazaları

Kadıköy gelinlik konusunda İstanbul’un şüphesiz en iyi yeri. Size tavsiyemiz Kadıköy’deki gelinlik mağazalarını önceden internetten araştırıp daha sonra gitmeniz. Çünkü Kadıköy’de gerçekten çok iyi modacılar da var, çok sıradan ortalama işler çıkaranlarda. Mesela bir http://esraozcan.com/ mutlaka bakın deriz. Böyle birden fazla moda evi var bizim bildiğimiz arkadaşlarımızın diktirip memnun kaldığı yerlerden biriydi Esra Özcan Modaevi. Bunun dışında da harika mağazalar var.

İstanbul- Bağdat Caddesi
Gelinlik Mağazaları

İşte geldik en favori İstanbul gelinlik mağazalarının olduğu yere J Bağdat Caddesinde gelinlikçiler herkesin bildiği gibi ünlü modacılar. Fakat şunu söyleyebiliriz ki Nişantaşı gibi çok uçuk şişirilmiş fiyatların olduğu bir yer değil evet pahalı modaevleri var ama kendi bütçenize göre gelinlik modelleri bulma ihtimaliniz de var. Ya da ortalama bir bütçeniz varsa Bağdat Caddesindeki gelinlikçileri mutlaka gezin. Hem gezmesi kolay hem de vitrinlere bakarak kendinize uygun bir gelinlikçi bulması. Bizim Bağdat caddesinde önerebileceğimiz, tarzı ve çeşitliliğiyle sizi memnun edecek modaevi sueno blanco. İnstagram: byburcuaynur.

İstanbul-Pendik
Gelinlik Mağazaları

Şöyle başlayalım gelinliğimi Pendik de diktirdik. Pendik’i gezip gördükten sonra inanamadık, istemediğiniz kadar gelinlik mağazası, ayakkabıcısı ve aksesuarcısı var. Aynı sokakta yan yana birden çok gelinlik mağazası, birinden çık diğerine gir. Vitrine baktığınızda şaşırıyorsunuz o kadar güzel modeller var ki. Bakırköy, Kadıköy, Cadde de neler gördüyseniz aynısını burada diktirmeniz mümkün. Burada Lal Gelinlik var İclal Hanım gerçekten işini çok iyi yapan bir modacı üstelik fiyat konusunda çok da yardımcı oluyor. Burası uygun gelinlik diktirmek isteyen herkes için görülmesi gereken bir yer.

Tavsiye Edebileceğimiz Gelinlik Mağazaları Instagram Hesapları

Ivorygelinlik

Byburcuaynur

Aysirawedding

Wakkowedding

Ramialaliofficial

Semihdogruer.official

Lebaneseweddings

Michael5inco

Yildirimmayruk

Pronovias