Düğün günü yaklaşırken sizin için en önemli kalemlerden biri düğün davetiyesi olacaktır. Biliyoruz kafanız çok karışık ama biz farklı tarzlara hitap eden davetiye önerileri listesini sizler için hazırladık. O zaman hemen düğün davetiye önerileri yazımızı incelemeye başlayın. Hem davetiye önerileri hem de davetiye modelleri hakkında merak ettiklerinizi yazımızda toplamaya çalıştık. Davetiye önerileri listesini hazırlarken kendi sürecimizde araştırdığımız ve öğrendiğimiz her konuya değinmeye çalıştık. Davetiye önerileri yazımızı eksiksiz incelerseniz mutlaka kendinize uygun bir davetiye modeli bulacağınızı düşünüyoruz. Düğününüz için yapılacakların çoğunu tamamladınız ve sıra düğün davetiye önerileri ve fikirleri için araştırma yapmaya geldi.  Umarız davetiye önerileri yazımızdan faydalanıp zaman kaybetmeden davetiyenizi sipariş edersiniz:) Yorumlarınızı bekliyoruz.

1-SOSYAL SORUMLULUK DAVETİYE ÖNERİLERİ

Davetiye önerileri deyince ilk sırayı tartışmasız sosyal sorumluluk davetiyeleri alır. Sosyal sorumluluğa katkı sağlamamız için bundan daha güzel bir proje olamaz. En özel gününüzü hem böylesine etkileyici davetiyelerle, nikah kartları veya hediyeliklerle güzelleştirin hem de ihtiyaç sahibi bir öğrenciye, hastaya, kadına, hayvana bağışta bulunarak katkı sağlayın.

Biz davetiyelerimizi sipariş ederken sosyal sorumluluk davetiyelerini bilmiyorduk sipariş ettikten hemen sonra arkadaşımızdan öğrendik. Bu sebeple davetiyelerimiz için bağış yapamasak da nikah şekeri dağıtmak yerine Tema’ya bağışta bulunarak her davetlimiz için 1 ağaç diktirmiştik ve bunları da nikah kartı olarak dağıtmıştık. Hem biz hem de nikah ve düğünümüze katılan herkes çok memnun olmuştu.

Nasıl olsa davetiye bastıracaksınız, nasıl olsa hediyelik yaptıracaksınız. Bunun için ayırdığınız parayı bağış yaparak, birilerine yardım ederek değerlendirmenizden daha iyisi olabilir mi? Haydi hemen aşağıda verdiğimiz linklerden davetiyeleri incelemeye başlayın pişman olmayacaksınız.

düğün davetiye önerileri
Sosyal sorumluluk davetiye önerileri-www.tema.org.tr adresinden alınmıştır.

TEMA Vakfı Düğün Davetiyeleri

Tema nikah ürünleri kataloğunu incelerseniz davetiye, nikah kartı ve nikah magnetlerini göreceksiniz. Katalogdan istediğiniz modeli seçip, adedini belirleyip sipariş verebilirsiniz.

Darüşşafaka Düğün Davetiyeleri

Darüşşafaka’nın Eğitimde fırsat eşitliği adına hazırladığı nikah ürünleri gerçekten çok etkileyici ve anlamlı. Nikah davetiyesi, nikah magneti, nikah kitap ayracı modellerine zaman kaybetmeden göz atın.

TEGV Düğün Davetiyeleri

Çocukların eğitimine katkıda bulunmak için Tegv sizlere harika bir katalog sunuyor. Her bütçeye göre davetiye bulmanız mümkün. 2.50 TL den 5.50 TL’ye kadar değişen fiyatlarla davetiye alabilirsiniz.

WWF Türkiye Düğün Davetiyeleri

Doğal hayatı korumak için yapacağınız bağış karşılığında birbirinden güzel davetiyeler almaya ne dersiniz?

2-DOĞA DOSTU DAVETİYE ÖNERİLERİ

Doğa dostu davetiyeler çevreye duyarlı herkesin hoşuna gidebilecek ve son yıllarda sıkça tercih edilen bir model. Biz doğa dostu davetiye modeli tercih etmiştik. Ayrıca son zamanlarda çiftler bu davetiyeleri sadece çevre duyarlılığı için değil modelini beğendikleri için de tercih edebiliyor. Bir taşla iki kuş vurmak istemez misiniz?

Tohumlu Düğün Davetiye Önerileri

Biz bir instagram sayfasından tohumlu davetiye siparişi vermiştik. Hem herkesin evinde çiçek açalım hem de doğaya zarar vermeyelim diye. Ancak biz doğru bir tercih yapmamışız çünkü 250 adet davetiyeden bir tanesinin bile tohumu çiçek açmadı. İnstagramda Gökçenin bahçesi isimli hesaptan tohumlu davetiye almanızı asla önermiyoruz. Görselini çok beğenmiştik ama çiçek açmayan tohumlarla bizi hüsrana uğrattılar. Tohumlu davetiyeyi öneriyoruz fakat tercih edecek olursanız güvenebileceğiniz farklı bir firmayla çalışın deriz.

tohumlu davetiye
tohumlu davetiye önerileri-kendi davetiyemiz

Geri Dönüşüm Düğün Davetiye Önerileri

Geri dönüşüm kağıtları kullanılarak yapılan davetiye modelleri kağıt israfının önüne geçmek için muhteşem bir yöntem. Belki geri dönüşüm davetiyelerde çok fazla tercih hakkınız olmuyor, genelde tek tip kağıttan ve renkten üretiliyor ama olsun yine de çok güzel modeller var.

3-YARATICI VE İLGİNÇ DAVETİYE ÖNERİLERİ

İşte geldik en eğlenceli davetiye önerileri başlığına:) Biz bu davetiyeleri incelerken çok eğlendik. Özellikle fark yaratmak isteyen çiftlerimiz için harika önerilerimiz var. Tabi ki bunlar bizim içerisinden seçtiklerimiz, yoksa bizlerin aklına gelmeyen ama sizlerin hayal edebileceği daha nice yaratıcı ve ilginç davetiye önerileri vardır.

Karikatürlü Düğün Davetiye Önerileri

Uzun yıllardır birlikte olan çiftlere en çok önereceğimiz davetiye modeli karikatürlü davetiye olur. Neden diye sorarsanız hemen cevabını verelim. Çünkü yıllardır beraberseniz, mutlaka aranızda kültleşmiş replikler vardır. Hatırladığınızda gülmekten gözlerinizden yaş gelen ve sizin diyaloglarınızdan aklınızda kalan sözler vardır. Peki, davetlilerinizin de bunlara gülmesini ister misiniz? Düğününüze güle oynaya gelsinler:)

Kitap Ayracı Düğün Davetiye Önerileri

Bu hem yaratıcı hem de kalıcı bir davetiye modeli. Kitap okumayı çok seven çiftlere kitap ayracı davetiyeden daha güzel bir önerimiz olamazdı. Hem de bu sefer kitabın yazarları siz olacaksınız:) ve aynı zamanda davetlilerinize sizden kalan ve kullanabilecekleri bir hediye vermiş olacaksınız.

davetiye önerileri kitap ayracı
kitap ayracı davetiye

Broşür Düğün Davetiyeleri

Broşürde farklı bir model ama çok tercih edildiğini görmedik. İsteyenler olur diye yazalım istedik ayrıca gazete veya bülten şeklinde davetiyeler de yapılabiliyor.

Yapboz-Puzzle Düğün Davetiyeleri

Yapboz davetiyeler gerçekten çok ilginç. Nişanlınızla fotoğrafınızı arka plana koyarak üzerine düğün bilgilerinizin yazdığı davetiyeyi yapboz şekline getirebilirsiniz. Hem çok yakınlarınız bu yapbozu çerçeveletip sizin resminizi evlerinin bir köşesine koyabilirler. Annenizin çok hoşuna gideceğine eminiz:)

Evlilik Cüzdanı Düğün Davetiyeleri

Evlilik Cüzdanı davetiyelerde yine son zamanlarda karşılaştığımızı yaratıcı davetiyelerden birisi.

4-NOSTALJİK DAVETİYE ÖNERİLERİ

Nostaljik davetiyeler herkesin ilgisini çekmez ama meraklıları için düğünden kalan en güzel anılardan biri olacaktır diyebiliriz. Nostaljik bir davetiye tercih etmek isterseniz şunu bilin ki hem siz hem de davetlileriniz düğün davetiyenizi uzunca bir zaman saklayacaklar ve düğününüz hep hatırlayacaklar. Davetiye önerileri yazımızı tasarlarken bizi en çok heyecanlandıran 3 başlıktan biri nostaljik davetiyeler oldu. Umarız sizin için de fikir verici olur.

Klaketli Düğün Davetiye Önerileri

Nostalji sevdalılarına, ilgililerine ve sinemaseverlere daha iyi bir davetiye öneremezdik. Herkese hitap etmiyor biliyoruz ama sevenleri için unutulmayacak bir öneri diyebiliriz. Hem davetlilerinizin de ilgisini çok çekecek belki de diğer davetiyeler gibi çöpe atmayacaklar ve evlerinin bir köşesinde yıllarca saklayacaklar.

Plaklı Düğün Davetiyeleri

Evinizde pikap var mı? Onlarca plaktan oluşan koleksiyonunuzu kendi düğün davetiyenizle taçlandırmak istemez misin? İlgilileri için çok özel bir tercih olacağından eminiz.

Zaman Tüneli Düğün Davetiyeleri

Bir ara zaman tüneli davetiyeler çok moda olmuştu. Çiftlerin tanıştıkları, sözlendikleri, nişanlandıkları tarihleri şirin görsellerle anlatan ve de düğün tarihini belirten değişik bir modeldi. Hala tercih ediliyor sevenleri var. Siz de modellere bakabilirsiniz.

Çocukluk Fotoğraflı Düğün Davetiyeleri

Çocukluk fotoğraflarınızı davetiyenize bastırıp elinizde büyüdüğünüz akrabalarınız duygulandırmaya ne dersiniz? Davetiyenizi eline alan herkes fotoğraflarınızı görüp anılara dalıp çocukluğunuzdan bahsedecektir.

5-KLASİK DAVETİYE ÖNERİLERİ

Klasik davetiye önerileri hazırlarken biraz düşündük. Bu tür davetiyeler günümüzde çok popüler olmasa da hala sevenleri var. Özellikle son zamanlarda evlerinize gelen davetiyelere bakarsanız, sedefli ve ya kurdeleli davetiyelerin neslinin tükendiğini göreceksiniz. Ama olsun biz yine de sevenleri için buraya klasik davetiye önerilerimizi de not düşelim.

Kurdeleli Düğün Davetiyeleri

Kurdele düğün hazırlıklarının olmazsa olmazlarından. Konu düğün davetiyesi olunca da yine aklımıza ilk gelenlerden biri kurdeleli düğün davetiyeleri olacaktır. Aklınıza hemen bütün davetiye kartını kaplayan eski tip kurdeleler gelmesin. Artık kurdeleler çok daha şık ve esprili bir şekilde kullanılabiliyor ve davetiyeye ayrı bir hava katıyor.

Resimli Düğün Davetiyeleri

Resimli davetiye önerileri genelde çok klişe oluyor. Bizim gördüğümüz resimli davetiyelerde çiçekli böcekli bir resim ya da gelin damat resmi oluyor. Tabi sizin için özel bir yer, özel bir an ya da özel bir görsel varsa bunu ifade eden görseller kullanabilirsiniz. Bu da davetiyeyi size özel kılar. Diğer fabrikasyon ve herkesin davetiyesinden olabilecek görselleri de tercih etmemiş olursunuz.

Sedefli Düğün Davetiyeleri

Hala sevenleri olsa da sedefli davetiye anne babalarımızın kuşağını çağrıştıran eskilerden kalmış davetiye çeşitlerinden. Gerçi günümüze uyarlanmış çok şık çeşitleri var ama genç çiftler tarafından pek tercih edilmiyor. Biz yine de değişiklik isteyenler için yazmak istedik.

Taşlı Düğün Davetiyeleri

Taş şahane bir detay arkadaşlar. Düğün davetiyesinin taşlı olması illa ki çok frapan veya süslü olmasını gerektirmiyor. Mesela incili düğün davetiyesi gerçekten çok cezbedici ve zarif durabiliyor. Tabi kendisi gibi fiyatı da cezbetmiyor:) Taş işin içerisinde girince maliyet hemen fırlıyor. Düğün telaşı içerisinde bir de böyle bir masrafa girmeye gerek var mı orası size kalmış.

6MODERN DAVETİYE ÖNERİLERİ

Bu başlığı kategorize ederken çok düşündük. Aslında modern davetiyeden kastımız eskiden üretilmeyen ancak son dönemlerde alıcı bulan yeni yeni popüler olan davetiyeler. İlginizi çekebileceğini düşündük ve sizler için araştırdık.

Hareketli Düğün Davetiyeleri

Son dönemde yanardöner hareketli davetiyeler görüyorsunuzdur. Değişik bir fikir olduğunu düşünüyoruz. Bakmak isteyenleriniz çıkar diye not aldık internetten detaylı araştırma yapabilirsiniz.

3 Boyutlu Düğün Davetiyeleri

İşte tam anlamıyla çiftlerin kendilerine özel davetiye isteklerini karşılayabilecek bir öneri. Aklınıza gelebilecek her görseli, imgeyi davetiyenizle 3 boyutlu hale getirebilirsiniz. Bu sizlerin ilgi alanlarına ya da ortak noktalarınıza göre şekillenebilir. Örneğin veteriner bir çift bir kuş kafesinin 3 boyutlu görüntüsünden kendilerine özel bir davetiye elde edebilir.

Kraft Kağıtlı Düğün Davetiyeleri

Kraft kağıdına davetiye basımı son zamanlarda epey bir moda oldu. Hoş bir görüntüsü var bir de üzerine küçük bir çiçek kondurulursa kır düğünleri için ideal bir davetiye fikri ortaya çıkıyor.

7ELEKTRONİK DAVETİYE ÖNERİLERİ

Diğer tüm davetiye önerilerini bir kenara bırakıp hiç masraf yapmadan kendi e-davetiyenizi hazırlamak isteyebilirsiniz. Şu an hala gerekli ilgiyi görmüyor olsa da dijital dönüşümün çok hızlı yaşandığı bu çağda e-davetiyelerin yakın bir gelecekte herkes tarafından bilineceğine ve tercih edileceğine dair şüphemiz yok. 

Sizler elektronik davetiyeyi tercih etmek isteyip de tüm davetlilerinize ulaşmayacağı düşüncesi içerisinde olabilirsiniz. Mesela aile büyüklerinizden mail adresi olmayanlar olabilir ya da ulaşacağından emin olmadığınız mail adresleri olabilir. Bunun için ise şöyle bir önerimiz olacak; aile büyüklerinizden ve akrabalarınızdan hala internet, bilgisayar kullanmayanlar için az bir adette davetiye bastırıp elden ulaştırabilirsiniz.

elektronik davetiye
elektronik davetiye örnek

Örneğin; 300 kişilik bir düğün için 150 adet davetiyeye ihtiyacınız olduğunu düşünelim. Sadece 50 adet davetiye bastırıp bunun dışındaki 100 davetiyeyi kendiniz Canva’dan tasarlayarak ailenize, akrabalarınıza ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Bu da bütçenizi rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Mesela bizim nikahımız Beyoğlu Belediyesinde kıyılmıştı. Beyoğlu Belediyesinin ücretsiz e-davetiye hizmeti vardı. Nikah işlemleri yaptırmaya gittiğimizde öğrenmiştik ve çok da işimize yaradı. Belki nikah işlemlerinizin yapılacağı belediyenin de böyle bir hizmeti vardır bunu sormanızı öneririz.